Dobrý den Kociánko

O festivalu

Těšíme se na další ročník festivalu. Opakovaně se nám daří oživit výjimečný původní areál zámečku ze 13. století a rozsáhlého lesoparku Centra Kociánka, ktere plní sociální službu od roku 1919, a představit ho v nejlepším světle široké veřejnosti.

Dobrý den Kociánko má dlouholetou tradici. Vždy šlo o setkání přátel Kociánky, jedinečnou příležitost blíže se poznat, seznámit a navázat soukromá i pracovní přátelství. Od roku 2011 se Dobrý den Kociánko změnilo ze setkání ve festival a dveře Centra Kociánka se pomyslně otevřely dokořán i pro širokou veřejnost. Termín je každoročně směřován co nejblíže oslavě dětského dne.

Zámecká zahrada skýtá čarovná zákoutí jako stvořená pro dílny, divadlo, výtvarníky, blázny a umělce nejen z Brna a okolí. Programem se jako červená nit vine tvorba uživatelů a zaměstnanců Centra Kociánka. Vzájemná inspirace je důležitým prvkem. Najdete tu Jarmark neziskových organizací, prodejní Jarmark, zajímavé a zdravé stánky s občerstvením stejně jako kvalitní kulturní program pro všechny věkové kategorie. Tématem festivalu jsou lidské hodnoty, jejich rozvíjení a sdílení. Nebo přinejmenším nezapomínání na ně. Proto je přátelský k seniorům, dospělým, dětem i domácímu zvířectvu všech typů a osobností. Těšíme se na Vás!

Rozjímáním o hodnotách se stáváme hodnotnějšími.

Kudy k nám

Parkování: na ulici Křížíkova (parkoviště u zadní brány u vjezdu do Centra Kociánka, naproti střední automobilové škole u zdi, dvě velká parkoviště cesta směr Brno Lesná – pěšky cca 5 minut chůze) nebo nádraží Královo Pole
MHD Brno: linka 44 nebo 84, zastávka Kociánka (vstup hlavním vchodem); tramvaj č. 1 nebo 6, zastávka Husitská, doprava po Malátové, rovno, přes lávku