Dobrý den Kociánko

Sestavička roku 2019 je ready!

Moderují:
hlavní stage: Markét + Vašek
Palouk a Borovice: Martin + Jirka

Katarzia

 

 

Katarzia je slovenská producentka a textařka, žijící v Praze. Její texty jsou charakteristické otevřenými a pojmenovanými momenty a příběhy z našich životů a vztahů. Má na kontě 3 studiová alba a hraje střídavě s jazzovou kapelou, sólo, nebo nejnověji s elektronickým projektem. Na jaře 2018 získala cenu Rádiohead_Awards za nejlepší singl, konkrétně za skladbu Kde sa slzy berú, který napsala k filmu Piata loď, oceněném na festivalu Berlinale. V březnu 2018 složila spolu s producentem Pjonim hudbu a texty k představení Antigona v Slovenskom národnom divadle. Tyto skladby s politickým laděním vyšly v říjnu na stejnojmenném albu. Na podzim 2018 získala ocenění Dosky za najlepšiu scénickú hudbu sezóny a Cenu Tatrabanky za hudbu v kategorii Mladý tvorca. Ve stejném čase se zúčastnila prestižní Red Bull Music Academy v Berlíně, kde byla pozvaná jako jedna z 30 mladých producentů mezi 5000 uchazeči z celého světa.

Plum Dumplings

Plum Dumplings se na brněnské scéně pohybují již skoro deset let. Převážná část jejich tvorby byla výrazná francouzskými texty v doprovodu velmi ostré a nekompromisní hudby. Kdysi nás někdo pojmenoval jako heavy chanson a možná se trefil. Letos bude kapela natáčet druhou desku, která bude sondou do českého textu a reflexe nad některými literárními díly, ale i nad vlastními osobními prožitky.

HUSTEJ ROCK

Rocková legenda přímo z Kociánky. Předskokany jim obvykle dělají The Rolling Stones. Mick Jagger je má za vzor – jak pěvecký, tak taneční. Keith Richards kouzlí s kytarou jen díky nim. Charlie Watts zvažuje nákup afrických bubínků. Hustopřísný rockový nářez Vás dostane do varu i na Dobrý den Kociánko. V žádném případě nepropásněte! Stouni approve…

O kapele

H-Quartet

Folk, kytara, pohoda. Budeme polehoučku rozjíždět ten náš den s třebíčskými H-Quartet!

http://www.h-quartet.wz.cz/home.html

Je-li to kapela

Je-li to kapela vznikla spontánně jako jedna z aktivit studentského divadelního souboru Dramatická jelita.
Když už k vyjadřování našich názorů a emocí nestačil pouze samotný text, tělo či divadlo, přišli na řadu ve svém svébytném a specifickém autorském provedení hudba, hlas a nástroj a skrze ně nový prožitek z autorské tvorby. Těšit se můžete na písně nejrůznějších žánrů a osobitých autorských výpovědí.

DJ Martin

Discopříběh DJ Martina! Opět a zase! Namažte si pod koleny! Tentokrát na hipošce. Tančit budou i koně, hej!

Anička a Letadýlko

představení FRUTTI DI MARE

Pohádka spletená z hlubokých mořských chvil,
zelených řas a zpěvu vodních vil…
Kdo sežral zlatou rybku, toho trest moře nemine!

www.letadylko.cz

 

Divadlo ALDENTE

představení ROZÁRČINA POSTÝLKA

Magická, snová a bláznivá pohádka o nepořádné holčičce Rozárce. Rozárka se kouzlem zmenší a zabloudí pod svou vlastní postelí. Tam nachází věci, které pod postel sama zahodila! Bojovné a rozpínající se chuchvalce prachu, veselý ohryzek se zlomenou stopkou, smutnou ponožku bez kamarádky… Najde tam i svého ztraceného hodňouška a ušatce Myšáčka? A stane se z ní pak pořádná holčička? Přesvědčete se spolu s námi!

www.divadloaldente.cz

 

Studio MY DVĚ

 

představení: ŽAL A ŠTĚSTÍ V JEDNOM KUFRU

Divadelní představení na motivy arabské pohádky Hadač osudu. Pohádka je uvedena interakcí dvou klaunů Žalu a Štěstí, kteří spolu cestují po světě. Nakukují do domácností obyčejných lidí. Vždy cestují spolu jako nerozluční kamarádi, ale co se stane, když se jeden z nich rozhodne vzít osudy lidí jen do vlastních rukou?

http://www.spolekgalimatyas.cz/my-dve/o-nas/

LachNem SVČ Lužánky

představení: KRYSAŘ

Letní kočovné představení na motivy literární předlohy Viktora Dyka a staroněmecké legendy, které vzniklo v rámci Letní divadelní dílny v Chotěborkách 2018. Pohlédněte do tváře uhrančivého Krysaře na oplátku jak se zdá i on se na vás podívá, kouká jak se tady žije a dál už je to poezie….

Náš Krysař není ani tak démonický, ani tak tajemný jak by se dalo čekat, ale je stejně mladý a neurvalý jako ti, co vám ho hrají. Držte si kyblíky! Krysy, láska a punk (musí zvítězit nad lží a nenávistí).

DIFA JAMU

představení: DOMEČEK

Krátké představení s mini workshopem pro malé i velké diváky na téma známého říkadla „byl jednou jeden domeček, v tom domečku…

Singular

Nechcete být jen pasivními posluchači hudby? Přijďte k Jezírku a aktivně se toho chopte! Namixujte hudbu dle libosti, pokreslete zeď :).
ODVAHA a TVOŘIVOST s hudebním workshopem od Singular!

 

Helceletka: Frikulín

Tradice jsou úžasné. Naší tradicí se už stává Helceletka: pracoviště Frikulín a jejich úžasné Hravé dopoledne. Pro malé i velké. Nůžky, papír, pastelka – tvořivost, hravost, krása! Tentokrát si hrajeme pod buky na Palouku, olala!

Slaňování vozíčkářů

Kdo má odvahu, bude mít křídla! Rozvaha, klid, mír.

PLENÉR

Netradiční sportovní aktivity

ČILOST a HRAVOST! Pojď tyto hodnoty vyzkoušet s Milanovými aktivitami. Borovice a Palouk – nejen kulturní centra, ale teď i sportovní!

http://milanovy-aktivity.cz/

SPANILÁ JÍZDA KOCIÁNKY

Inspiraci zatím chytáme a dolaďujeme!