Dobrý den Kociánko

Kdo si počká, ten se dočká …
Tohle jsou naši účinkující z ročníku 2018, věříme, že 2019 bude stejně vymazlený … už se na tom pracuje :)!

Květy

V květnu vítáme Květy. Jak ty přírodní, tak ty hudební. Brněnská alternativní kapela, která sbírá ceny, úspěchy i v zahraničí, INSPIRUJE se v různých žánrech. A především Vás pohladí po duši u nás na Dobrý den Kociánko. Přijďte s námi strávit příjemný večer obklopeni květy, Květy, květnem a pohodou.

HUSTEJ ROCK

Rocková legenda přímo z Kociánky. Předskokany jim obvykle dělají The Rolling Stones. Mick Jagger je má za vzor – jak pěvecký, tak taneční. Keith Richards kouzlí s kytarou jen díky nim. Charlie Watts zvažuje nákup afrických bubínků. Hustopřísný rockový nářez Vás dostane do varu i na Dobrý den Kociánko. V žádném případě nepropásněte! Stouni approve…

O kapele

Ty Syčáci

Nezařaditelně stylová brněnská hudební skupina vás vytrhne ze všednosti svými nejznámějšími songy a řadou výstupů z ekopsychologické opery Lišák je lišák, ale i spoustou nových písní z posledního alba Krása.

www.tysycaci.cz

The Oakland Sisters

Mladé sdružení starých přátel a dávka nashvillu se silnou garážovou etikou. Od svého vzniku v roce 2014 absolvovala kapela více než 100 veřejných vystoupení, od letních festivalů a vystoupení na náměstích přes klubové a hospodské hraní až po komornější akce v kavárnách nebo divadlech. V roce 2016 natočila EP autorských písní a v květnu 2017 se stala tipem týdne českého hudebního serveru Bandzone.cz.

 

DJ Martin

Přední kociánkovský dýdžej nám odehrál nejednu diskotéku. Roztančí Vaše boty, bosé nohy, ruky, celé tělo. Pohoda, čilost a spontánnost! U borovice! Namažte si pod koleny, bude to jízda!

TOY MACHINE

představení KRÁL KAREL

Jednou za tisíc let se vody Vltavy rozevřou jako květ růže a vydají z hlubin dávný poklad. Zlatou kolébku, v níž směl být odchován jen ten, kdo přinese naší zemi mír a štěstí. Nyní se narodil malý Václav budoucí král Karel.

Loutková pohádka volně inspirovaná středověkem, dobou králů, životem a dílem Karla IV.

http://toymachine.cz/

Divadlo FACKA

představení ABRAKADABRA

Čarodějnici Hexe už omrzelo kouzlení ve stále stejných pohádkách a tak se rozhodne svůj svět malinko změnit. Abrakadabra! A z Karkulky se stane Popelka, z Vlka žába, z Popelky trpaslík… Nakonec všechny proměny dostihnou i samotnou čarodějnici a ta se octne ve své vlastní Perníkové chaloupce, jenže ejhle – tam už na kořist číhají Jeníček s Mařenkou…

http://www.divadlofacka.cz/

DIFA JAMU

Představení: PAN DOKTOR A PŘÍPAD NA OSTROVĚ ZDRAVÍ
Na ostrově zdraví je krásný zámek a v něm bydlí pan král. Když jednoho dne mu začne jeden z rádců více nabízet nezdravé potraviny a pak král zavolá pana Doktora na pomoc.  Jak pan Doktor situaci vyřeší, se dozvíte v edukační pohádce Pan Doktor a případ na ostrově zdraví.

Projekt „ Pan Doktor aneb výchova ke zdraví“ je projektem dramatické výchovy směřující k výchově ke zdraví a zdravému životnímu stylu. Projektem děti provází znakující loutka Pana Doktora, který děti motivuje, hraje si s nimi a předává jim informace o zdraví a zdravém životním stylu.

Představení: TAKOVÉ DOMÁCÍ DIVADLO

Uměním proti zdím

Nápaditost, tvořivost, vize – a inspirace!
Mladí a nadšení lidé nám ukážou, jak s těmito hodnotami kouzlit a využít je!
Integraci jako vyšitou nám předvedou…jak jinak skrze umění. Pomocí něj totiž bourají předsudky, mantinely a rozdíly.

 

Slaňování vozíčkářů

Kdo má odvahu, bude mít křídla! Rozvaha, klid, mír.

PLENÉR

Helceletka: Frikulín

Tradice jsou úžasné. Naší tradicí se už stává Helceletka: pracoviště Frikulín a jejich úžasné Hravé dopoledne. Pro malé i velké. Nůžky, papír, pastelka – tvořivost, hravost, krása! Tentokrát si hrajeme pod buky na Palouku, olala!

SPANILÁ JÍZDA KOCIÁNKY

Inspiraci zatím chytáme a dolaďujeme!